Penetron-CZ – profesionální hydroizolace betonových konstrukcí

Hydroizolace bazénu​

lzo5wvmxmaogkgsggcw4wc4wgc0og0


Hydroizolace bazénu je náročná na práci a kvalita hydroizolace musí být na nejvyšší úrovni. Přestože bazény nejsou každodenní záležitostí, stále častěji se instalují nejen ve sportovních centrech a aquaparcích, ale také v domácnostech. Bazén dokáže poskytnout mnoho pozitivních emocí, zejména v případech, kdy nejsou vždy k dispozici přírodní vodní plochy.

Vzhledem k tomu, že bazén je konstrukce, která je po většinu času v přímém kontaktu s vodou, stojí za to věnovat zvláštní pozornost otázce hydroizolace.

Problematika kvalitní hydroizolace bazénu

Při stavbě bazénů zůstává nepopiratelný požadavek na vysoké odborné kvality materiálů a prováděcích prací. A již postavený bazén vyžaduje neustálou péči vzhledem ke své specifičnosti a neustálé interakci s vodním prostředím, které vyžaduje zvláštní ochranu před škodlivými účinky vlhkosti. Tato specifičnost bazénů podmiňuje zvláštní péči při provádění hydroizolačních prací a povinné použití speciálních prostředků.

Aplikace nejnovějších technologií v praxi umožňuje zachovat vysoké užitné vlastnosti betonové konstrukce bazénu po co nejdelší dobu. Moderní materiály, vytvořené na základě nejnovějších technologií, se používají přímo i při stavbě bazénů, stejně jako při opravách a rekonstrukcích jakéhokoli stupně složitosti.

Problematika kvalitní hydroizolace bazénu si zaslouží zvláštní pozornost. Protože právě kvalitní hydroizolace zajistí spolehlivost a trvanlivost konstrukce mísy. Bazén je stavba se stálou vysokou vlhkostí, proto jsou na materiály pro hydroizolaci bazénu kladeny vysoké nároky. Další investice do kvalitní hydroizolace je prioritou z důvodu další úspory nákladů na provoz bazénového komplexu jako celku.

Výběr bazénové hydroizolace

Výběr typu bazénové hydroizolace je poměrně pracný úkol. Kvalita hydroizolace musí být nutně na nejvyšší úrovni. V opačném případě bude hydroizolace jednoduše neúčinná.

Voda v bazénech je navíc poměrně specifická – s chlórem nebo jinými chemickými přísadami. A ne každá značka hydroizolačního prostředku je schpna odolávat chemickému poškození.

Proto není tolik hydroizolačních prostředků, které by byly schopny pracovat v takových podmínkách.

 

Jedním z takových „pracovních“ materiálů jsou výrobky obchodní značky Penetron. Jedná se o materiály s penetračními vlastnostmi, které kromě hydroizolačních vlastností také zvyšují pevnost betonu a prodlužují dobu jeho provozu.

 

Hydroizolace Penetron jsou navíc šetrné k životnímu prostředí a nepodléhají chemickým vlivům, mechanickému poškození a ultrafialovému záření (což je důležité, pokud je bazén umístěn venku).

 

 

 

Penetron penetrační hydroizolace

Penetron penetrační hydroizolace – v současné době nejúčinnější a poměrně cenově dostupný způsob, jak výrazně prodloužit provozní životnost bazénové konstrukce. Účinnost těchto materiálů na stavebním trhu po více než půl století umožňuje přiřadit je k systému profesionálů.

Kromě prodloužení provozní životnosti je použití materiálů Penetron také jedním z nejdůležitějších opatření pro optimalizaci provozuschopnosti betonové konstrukce bazénu.

Princip penetrační hydroizolace je stále jedinečný a dokonce fantastický. Penetron však již dávno není tajným vývojem, který se používá výhradně na strategicky důležitých vojenských a průmyslových objektech. Dnes si může dovolit hydroizolaci bazénu, a to jak vnitřní, tak vnější, naprosto každý.

K mnoha výhodám materiálů systému Penetron patří možnost hydroizolace bazénu zvenčí i zevnitř. Tím se maximalizuje vodotěsnost konstrukce bazénu.

Penetrační princip působení materiálů systému Penetron také umožňuje výrazně zvýšit hustotu betonu, a tím zvýšit jeho odolnost vůči nepříznivým vlivům prostředí.

Systémová aplikace materiálů TM Penetron

Systémový charakter těchto materiálů umožňuje jejich samostatné i komplexní použití. V počáteční fázi výstavby je tedy vhodné použít materiál „Penetron-Admix“ ke zpevnění betonového základu.

Penetron-Admix se používá jako aktivní přísada při výrobě vodného roztoku materiálů. Protože je „Penetron-Admix“ k dispozici v koncentrované formě, lze jej přidávat přímo do betonu a do vodných roztoků.

K ošetření spár bazénové konstrukce se používají materiály jako „Penekrit“ a „Penebar“. „Penekrit“ je nejúčinnější při práci ve staticky zatížených betonových konstrukcích, kdy ruší filtraci vody v trhlinách, spárách, kavernách a různých druzích spár.

Hydroizolační turniket „Penebar“ má zvýšenou odolnost proti hydrostatickému tlaku, a proto se s úspěchem používá k utěsňování spár, spár apod.

Životnost hydroizolační turnikety „Penebar“ není vůbec omezena a její vlastnosti lze zachovat co nejdéle.

Hydroizolace bazénů: technologie práce

Aby byly dodrženy všechny stavební předpisy, měla by být hydroizolace bazénu provedena komplexně. Je nutné předem ošetřit všechny povrchy, spáry a další prvky.

Níže bude uveden příklad použití hydroizolačních materiálů v případě bazénu s průsakem vody trhlinami ve stěnách a podlaze.

Před zahájením hydroizolačních prací je nutné odstranit všechny obklady z povrchu bazénu. Povrch očistěte od nečistot a prachu kovovým kartáčem.

V místech, kde se tvoří netěsnosti, vytvořte prohlubně ve tvaru holubice a vyplňte je přípravkem Waterplug nebo Peneplag. Tyto materiály pomohou v krátké době odstranit tlakové úniky. Po jejich zaschnutí by měly být dutiny opatřeny základním nátěrem Penetron a až po vrch vyplněny Penekritem. Pouze takový komplex prací zajistí dlouhodobou izolaci netěsností.

Kromě netěsností existují v konstrukci bazénu i další zranitelná místa – jsou to různé švy, spáry a spoje betonových desek. Právě v těchto místech křížení se malta časem vymývá a způsobuje netěsnost bazénu. Aby se tomu zabránilo, měla by být všechna taková místa ošetřena přípravkem Penekrit. Před nanesením směsi je nutné spáry nejprve napustit přípravkem Penetron a teprve poté aplikovat Penekrit. Materiál jednoduše nebrání přístupu vody, ale prorůstá do betonových desek. Díky této adhezi prakticky mizí možnost delaminace materiálu.

Poslední fází hydroizolace bazénů je ošetření celého jeho povrchu roztokem Penetron. Tento postup pomůže dále zabránit vzniku netěsností a dalších destrukcí v povrchu betonu.

 

Kromě všech výše uvedených vlastností lze hydroizolaci pomocí materiálů Penetron provádět jak v letním, tak v chladném období. Proto lze i otevřený bazén připravit na koupací sezónu již od zimy.

Tato webová stránka používá cookies a ptá se vaše osobní údaje, aby posílily své prohlížení webu.